Promocje

Ostatnio przeglądane

Obniżka! Orzeszki ziemne – Lux Zobacz większe

Orzeszki ziemne – Lux

NL-0007

Nowy

10g nasion orzeszków ziemnych. Nasiona orzeszków ziemnych zwanych potocznie fistaszkami są bardzo pożywne i smaczne, można je spożywać w stanie surowym jako dodatek do dań warzywnych, a po uprażeniu jako przekąskę.

Waga- 10g
Rozsada- III-IV
Zbiory- X
Stanowisko- Nasłonecznione

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2,03 zł

-30%

2,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Roślina jednoroczna wys. 30-40cm, wytwarzająca parzystopierzaste liście i żółte, motylkowate kwiaty. Po przekwitnięciu szypułki kwiatów wydłużają się i wciskają wytworzone zielone strąki do ziemi, gdzie pozostają one do zbioru. Nasiona orzeszków ziemnych zwanych potocznie fistaszkami są bardzo pożywne i smaczne, można je spożywać w stanie surowym jako dodatek do dań warzywnych, a po uprażeniu jako przekąskę.

Uprawa

Nasiona wysiewać w marcu i kwietniu pojedynczo na palety z otworami 4-5cm. W temp. 23-25°C wschody następują po 2-3 tygodniach. Na miejsce stałe wysadzać siewki z całą bryłą korzeniową w drugiej połowie maja w rozstawie 50x50cm. Kwitnące rośliny obsypać 2-3cm warstwą pulchnego podłoża, aby umożliwić łatwiejszy rozwój strąków. Zbiór przeprowadzamy późną jesienią, wyrywając całe rośliny i wieszając je w przewiewnym miejscu do momentu wyschnięcia okryw nasiennych. Rośliny wymagają urodzajnej, pulchnej gleby i osłoniętego, ciepłego stanowiska.

6 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: